Novinky 2015

02.01.2016 18:32
Tenhle čistě jumpingový závod nám moc nevyšel - nebýt Dafinčina 3. místa ve druhém běhu, odjely bychom úplně s prázdnou. U pudlíků mohla za neúspěchy samozřejmě panička, která jim způsobila několik odmítaček, no a Cayence se tentokrát nějak nechtělo běhat.
22.12.2015 20:32

22.12.2015 20:29

Panička se letos rozhodla dát si jeden velmi speciální dárek - místo aby se doma hrbila nad vanou a stolem při koupání a stříhání obou pudlíků, domluvila jim "návštěvu" v psím salónu. Oběma pudlindám to teď moooc sluší! Až se za nimi lidi na ulici otáčejí :-).

22.12.2015 20:26

Druhé kolo těchto agi závodů se nám silně nepovedlo. Fleur nemohla startovat ze zdravotních důvodů, Cayenne běhala (navzdory krásným a plynulým tratím rozhodčího P.Pupíka) pomalu a opatrně, což doplnila několika diskvalifikacemi, a Dafinka sice běhala výborně, ale panička jí zkazila, co jen mohla. Tak snad příště...

06.12.2015 20:36

Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE zvítězilo v letošním českém flyballovém poháru - Purina ProPlan Cupu 2015. Na začátek kariéry to není úplně špatné... ;-)

08.11.2015 19:40
První kolo letošního Zimního poháru nás opět zavedlo do všetické jízdárny. Z naší smečky se asi nejvíc dařilo Dafince, a to navzdory tomu, že jí panička zkazila finálový Jumping. V prvním Jumpu byla pátá, v dalším potom třetí, vždy s čistým během. Flérinka si svůj jediný doběh (po dvou předchozích diskvalifikacích) schovala až na finálový Jumping - a vyhrála ho!!! V deseti letech, při nějakých 35-40 psech v kategorii... ne, do veteránů zatím ještě zdaleka nepatří :-D. Jen Cayenka si asi zapomněla mozeček doma a vůbec nám to spolu nešlo. Tak zas máme na čem pracovat.
30.10.2015 19:39

Státní svátek jsem si užily na závodech agility, kde v dopolední části závodili začínající pejsci a v odpolední ti pokročilí. Cayenka byla nejprve třetí ve zkoušce MA1, kterou zaběhla na "Výborně", s nejrychlejším časem, ale s odmítačkou, kterou jí způsobila panička. No a jelikož to byla třetí zkouška na "V", má Cay vlastně splněné podmínky pro postup do A2, ale tam rozhodně ještě nepůjde, protože potřebuje získat více zkušenosti.

V dalším běhu si ještě o příčku polepšila - 2. místo v Jumpingu s nejrychlejším časem v kat. MA1 (i SA1) a postupovkou 6,01 s paničku opravdu potěšilo, a čert vem tu jednu shozenou laťku...

Dafinka pak vyhrála zkoušku SA2, a Flérince se bohužel opět nedařilo... asi bude potřeba začít s ní zase po několika letech i trénovat ;-).

30.10.2015 19:34
Cayenka se svou "poslušnostní" psovodkou Álou Královou úspěšně složila zkoušku ZZO :-). Získala 52 bodů ze 60 (doklad ZDE), přičemž hlavním problémem se ukázalo být odložení z chůze do lehu... do mokré a studené trávy! Komu by se v takové situaci chtělo lehat? ;-) Cayence patří gratulace, a Ále velké poděkování :-).
24.10.2015 21:57
Tyto agility závody se pro nás z velké části nesly v duchu "že jsme nezůstaly doma" - dvě diskvalifikace s pudlíky v prvním Jumpingu, pak postupně DIS ve všech zkouškách... Ale poslední běh (Jumping II) to zachránil - Dafinka ho vyhrála v kategorii Small, a Cayenka v kategorii Medium :-). A jelikož se Cay umístila na 3. místě v prvním Jumpingu, vyneslo jí to vítězství i v součtu obou těchto běhů! A závěrečné překvapení - Daf byla vyhlášena nejrychlejším psem v kategorii Small! Takže ono bylo vlastně dobře, že jsme nezůstaly doma... ;-)
14.10.2015 20:09
Čas strašlivě letí a tomu malému čerménu štěňátku, co se pořád hemží a chvilku nezůstane v klidu (pokud tedy nemá možnost lehnout si k paničce na klín), už jsou tři roky! Tak všechno nejlepší, Fíku!
13.10.2015 20:56

Máme za sebou poslední flyballový turnaj, na kterém závodily tři ze čtyř našich feneček. Cayenčini Hop Trop PRAGUE byli druzí v 1. divizi, když ve finále podlehli jen polským Unleashed, mistrům Evropy. Dafinčini Hop Trop PANTHERS byli druzí ve 3. divizi, a Flérinčini NIMBUS Hop Trop (pro změnu) druzí v 6. divizi :-). Všechny holčičky zaběhly velmi slušné časy, a Cayenka si zlepšila svůj osobní rekord (na své výšce překážek) na krásných 4,14 s. Snad jí to takhle půjde i v další sezóně...

06.10.2015 21:05

Od července letošního roku s námi sdílí domácnost i bílo-černá koloběžka Yedoo City New. Z původního občasného paniččina koloběžkování na metro při cestě do práce (zn.: "pro začátek mi přece stačí něco menšího a levnějšího, vždyť nevím, jestli mě to koloběžkování bude vůbec bavit. A určitě nebudu jezdit každý den!") se brzy stala téměř posedlost, a panička by teď jezdila nejraději úplně všude ;-). "Jedůvka" je naším velkým pomocníkem při venčení a všem nám pomáhá zlepšovat fyzickou kondici. Na tom nic nemění ani to, že jediná Cayenka je ochotna zapojit se do dogscooteringu a kolobrndu aspoň občas táhnout, zatímco zbytek smečky "jen" kluše či cválá za koloběžkou.

06.10.2015 20:51
Závody agility, na kterých si všechny tři moje závodící holčičky (neběhala jen Essie) připsaly nějaký ten úspěch. Fleur vyhrála úvodní Jumping, a to navzdory tomu, že se v závěru panička miálem zabila o překážku. V tomtéž běhu byla Dafi třetí, pro změnu proto, že se tak úplně netrefila do slalomu (Dafi, ne panička!) a trochu se uhodila o druhou tyčku, z čehož vyplynulo značné zdržení (ale i tak byl ten běh bez trestných bodů). Nejlepší výkon nicméně Dafinka předvedla ve zkoušce A2, kde ji pouze nedobrždění na hladké houpačce připravilo o bednu... takhle z toho bylo 4. místo, druhý nejlepší čas, ale hlavně paniččin skvělý pocit z dokonalé souhry. No a Cayence se vydařila zkouška A1, kde po čistém běhu skončila na 2. místě..
23.09.2015 20:18
Na předposledním letošním flyballovém turnaji závodila hned trojice psíků z naší smečky. V sobotu si Fleur vyběhala s NIMBUS Hop Trop 2. místo v 6. divizi. Dafince a jejím Hop Trop PANTHERS se bohužel nedařilo a skončili ve 3. divizi na 5. místě. V neděli obsadilo Cayenčino družstvo Hop Trop PRAGUE 2. místo v 1. divizi.
23.09.2015 20:13
Letos poprvé nám zbyl kousek času i na coursing a tedy na Essičku. Tentokrát sice měla jen jednu dlouhosrstou soupeřku, ale na radosti z běhání jí to neubralo. A jak se zdá, tréninky s koloběžkou jí jdou k duhu, protože svou soupeřku porazila a stala se tak mistryní Čech pro rok 2015 :-).
23.09.2015 20:09

Z naší smečky závodila tentokrát jen Cayenne, a to v družstvu Hop Trop PRAGUE. Zaběhla si nový osobní rekord na "své" výšce překážek - 4,25 s, a stala se se svým družstvem vicemistrem ČR ve flyballu :-).

30.08.2015 20:51
Dnes jsme se s Cayenkou a s naší koloběžkou zúčastnily charitativního závodu Běh pro PESOS, jehož výtěžek jde na útulky. V extrémně horkém počasí byla i krátká trať 2,9 km velmi náročná, ale přežily jsme a umístily jsme se na 6. místě z devíti účastníků. Umístění pro nás koneckonců nebylo důležité, šlo spíš o novou (a zajímavou) zkušenost pro nás obě. A nejlepší bylo, že po závodě si Cayenka zaplavala v nedaleké nádrži... konečně! Zatím totiž láskou k vodě zrovna nepřekypovala.
29.08.2015 20:55

Pokračovaly jsme v agi závodech, a to trojzkouškami v Horních Počernicích. Cayenka splnila první dvě zkoušky A1, a v té druhé se dokonce umístila na krásném 2. místě! Dafince se dařilo ještě o poznání lépe - vyhrála dvě ze tří zkoušek, které běžela, a splnila tak podmínky pro přestup do nejvyšší výkonnostní kategorie A3. Ale spěchat tam rozhodně nebudeme, Dafinka se potřebuje ještě trochu vyběhat. Videa jsou jako obvykle tady.

26.08.2015 22:15

Opravdu hodně dlouho jsme nezažily (a dost možná už ani nezažijeme) tak úspěšné závody agility! Hvězdou naší smečky byla vůbec poprvé Dafinka, která bezchybně dokončila pět ze šesti běhů, a ve všech se umístila "na bedně" - 2x 3.místo, 2x 2.místo a 1x 1.místo!!! Doplnila ji Fleur, které se sice nedařilo na zónovkách (jak by také mohlo, když je několik měsíců neviděla), ale zato v Jumpingu excelovala - 2. a 1. místo! Jen Cayenka zústala bez medaile, ale je ještě mladá a teprve sbírá závodní zkušenosti. Videa všech tří holčiček najdete ZDE.

26.08.2015 22:12

Slavily jsme pár dnů po návratu z ME, kde Cay dostala dárek v podobě krásného umístění v 1. divizi... tak mladá, a už tak úspěšná! :-D :-)) Všechzno nejlepší, Kajátko!